0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

Numer PKWIU oraz PKOB na fakturze

Przedsiębiorcy niejednokrotnie zastanawiają się, czy na wystawianych fakturach powinni umieszczać numer PKWIU oraz PKOB. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak reguluje to ustawodawca oraz czy numery te są obowiązkowe.

15 marca 2022

Prawo gospodarcze

Pełnomocnictwo ogólne w postępowaniu podatkowym - bardziej szczegółowe przepisy

W powstałym niedawno projekcie założeń nowelizacji Ordynacji podatkowej pojawił się nowy zapis dotyczący udzielania pełnomocnictwa w postępowaniu podatkowym.

19 lipca 2021

Prawo gospodarcze

Przedawniona karalność w prawie karno-skarbowym

Przedawnienie można nazwać inaczej upłynięciem terminu ważności. Dotyczy również czynów podlegających pod prawo karno-skarbowe.

2 maja 2022

Prawo gospodarcze

Umowy freelancera - kontrakt menadżerski

Umowa cywilnoprawna zawierana pomiędzy freelancerem a zleceniodawcą nazywana jest kontraktem menadżerskim. Czy wiesz co powinien zawierać kontrakt menadżerski? Przeczytaj nasz artykuł gdzie znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie!

26 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Mandat skarbowy - czy musisz go przyjąć?

Przedsiębiorca, który otrzymał mandat skarbowy, może odmówić jego przyjęcia. Przeczytaj, kiedy opłaca się odmówić przyjęcia mandatu skarbowego i z jakimi wiąże się to konsekwencjami. Dowiedz się też, kiedy wskazane jest przyjęcie mandatu skarbowego!

4 marca 2021

Prawo gospodarcze

Reklama niezgodna z prawem

Reklama jest skuteczną drogą dla firm chcących zwiększyć sprzedaż swoich produktów oraz z rozpoznawalność marki wśród konsumentów. Co jednak z reklamą, która nie jest zgodna z prawem? Kiedy reklama jest niestosowna? Sprawdź!

27 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Postępowanie cywilne w działalności przedsiębiorstwa- struktura sądów

Każdy sąd powszechny dzieli się na wydziały. Sprawy w postępowaniu cywilnym przedsiębiorcy kierowane są do odpowiednich wydziałów właściwych dla rozpoznania danej sprawy. Przeczytaj i dowiedz się, jak funkcjonuje struktura sądów w Polsce!

9 stycznia 2018

Prawo gospodarcze

Lista Robinsonów - czy wiesz, co to jest?

Dzwoniący telemarketerzy, spam w skrzynce mailowej - każdy z nas spotkał się z tym nie raz i z pewnością był tym zdenerwowany. Czy da się tego uniknąć? Oczywiście! Właśnie dlatego powstała Lista Robinsonów. Co to takiego? Sprawdź w naszym artykule!

10 września 2020

Prawo gospodarcze

Kary za brak cen w sklepie - konsekwencje dla sprzedawcy

Zgodnie z przepisami sprzedawcy mają obowiązek poinformować klientów o cenach oferowanych towarów lub usług. Niektóre firmy często nie umieszczają jednoznacznych cen na sklepowych półkach. Dowiedz się, co grozi za brak cen na produktach!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Koncesja na alkohol - kto i w jaki sposób może się o nią ubiegać?

Sprzedajesz alkohol? Czy wiesz, że powinieneś posiadać koncesję, która Cię do tego uprawnia? Dowiedz się, w jakich przypadkach koncesja na alkohol jest wymagana? Sprawdź też, jakie koszty i obostrzenia wiążą się z jej uzyskaniem!

3 lutego 2022

Prawo gospodarcze

Firma rodzinna - dziedziczenie firmy

Prowadzenie rodzinnej firmy jest bardzo dobry pomysłem, a gdy ta dobrze prosperuje, właściciel często myśli o przekazaniu jej potomstwu. Procedura ta wiąże się z pewnymi zasadami. Dowiedz się, jak wygląda dziedziczenie firmy i o czym należy pamiętać!

26 kwietnia 2022

Prawo gospodarcze

Wezwanie do zapłaty - co powinno zawierać?

Sporządzając wezwanie do zapłaty warto wiedzieć co należy w nim umieścić, ponieważ to właśnie od jego treści zależy czy dany dłużnik podejmie się spłaty zobowiązania. Sprawdź, co powinno zawierać poprawnie sporządzone wezwanie do zapłaty?

28 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Elektroniczna egzekucja z rachunku bankowego dłużnika

Od kiedy komornik będzie mógł dokonywać elektronicznej egzekucji należności? W jakim celu została wprowadzona taka egzekucja? Sprawdź, czy to prawda, że elektroniczna egzekucja będzie odbywała się za pomocą utworzonego system teleinformatycznego!

29 listopada 2020

Prawo gospodarcze

Dwa rodzaje upadłości dłużnika

Kiedy zostaje wszczęte postępowanie upadłościowe? Jakie są rodzaje upadłości? Kiedy mamy do czynienia z upadłością układową a kiedy z upadłością likwidacyjną? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

3 kwietnia 2020

Prawo gospodarcze

Czym jest upadłość konsumencka i kto może ją ogłosić?

Dowiedz się, czym jest upadłość konsumencka osoby fizycznej. Komu przysługuje prawo złożenia wniosku o taką upadłość? Sprawdź, gdzie trzeba złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej i z jakimi kosztami się to wiąże!

10 lipca 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów